Adelle Blue Spirit * Pl – aka. Lenka

Adelle jest moją pierwszą i wyjątkową kotką rosyjska niebieską. Od niej zaczeła się moja przygoda z tymi wyjątkowymi kotami, i przez nią stałam się „kociarą”. Nazywamy ją Lenka i ona też ochoczo reaguje na te imię. Moje koty są wyjątkowe ponieważ przebywają cały czas z moimi psami.

W socjalizacji Lenki z psami z pewnością pomógł jej charakter i odwaga. Moje koty charakterem bardzo przypominają psy, zresztą potwierdzają tę cechę również inni zaprzyjaźnieni hodowcy kotów rosyjskich niebieskich. Nawet małe kociaki od najmłodszych lat obserwują psy, przebywają w ich towarzystwie i uczą się w praktyce kociej zasady „nie uciekaj przed psem bo będzie cię gonił”.

Moje koty są wyjątkowe gdyż są z socjalizowane z psami, dziećmi – mój 6 letni wnuczek oraz z dorosłymi ludźmi. Koty z hodowli Grazula*PL zawsze ciągną do ludzi, i bardzo potrzebują z nimi kontaktu. Bardzo się cieszą na sam fakt że się je zawoła, i chcą się czuć potrzebne i zauważane.

Jest wiele pięknych ras kotów, moim zdaniem koty rosyjskie niebieskie należą do tych najładniejszych. Są piękne i majestatyczne w ruchu a przy tym niezwykle mądre i sprytne.